icon
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon
icon
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Кремльовська група «лужники» яка володія готелями Premier

Журналісти «Схем» (Радіо Свобода) спільно із проєктом Scanner Project продовжують розшук у країнах Європи досі невідомих активів і нерухомості тих, хто під час повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну продовжує підтримувати режим президента Росії Володимира Путіна.

Кремльовська група «лужники»

Імена Олександра Бабакова, Євгенія Гінера та Михайла Воєводіна у медіа часто ставлять поруч, згадуючи так звану групу «Лужники». Її історія бере початок ще з 90-х, коли вони отримали контроль над московським ринком та стадіоном «Лужники».
Ця група тісно переплетена з російською владою та досі контролює в Україні стратегічно важливі енергетичні активи та готелі.Олександр Бабаков – заступник голови Державної думи РФ. Перебуває під санкціями України, ЄС та США.

Олександр Бабаков та Володимир Путін

Фото: Олександр Бабаков та Володимир Путін

Під європейські санкції Бабаков потрапив через те, що у 2014 році голосував за незаконну анексію українського Криму. Також Україна ввела відносно нього безстрокові санкції у 2018 році.


Євгеній Гінер – президент російського футбольного клубу ЦСКА (Центральний спортивний клуб армії), який знаходиться під санкціями США.Гінер також є партнером російської держкорпорації «Ростех», яка виробляє та експортує високотехнологічну промислову продукцію цивільного та військового призначення. Керує нею колишній офіцер ФСБ Сергій Чемезов, давній друг і соратник Путіна.

Євгеній Гінер

Фото: Євгеній Гінер 


Михайло Воєводін, згідно інформації з Інтерполу, має статус так званого «злодія в законі». Свідчить про це документ, який є у розпорядженні «Схем». У картці Інтерполу вказане його «прізвисько» – «Misha Luzhnetskiy».


Ці ж троє громадян РФ, наближених до Кремля, контролюють запорізьке підприємство «Дніпроспецсталь» – великий завод, який спеціалізується на виробництві спецсталі, та велику мережу готелів по всій країні – Premier Hotels & Resorts, серед яких п'ятизіркові «Прем'єр палац» у Києві та «Прем'єр готель» в Одесі.
Окремі готелі та контрольний пакет акцій заводу, відповідно до даних Youcontrol, записані на Наталію Селіванову – цивільну дружину Михайла Воєводіна.